A mesejáték főszereplője Porcukor, a fekete cica, aki nem csak kinézetében tér el a megszokottól, hanem viselkedésében, mozgásában is.
A történet egy ház udvarában játszódik, ahol egymáshoz alkalmazkodva, egymásra figyelve élnek az állatok. Tyúkanyó és kiscsibéi, a kakas és a kacsák. Porcukor a kivétel, aki nem igazán tud kapcsolódni. Ügyetlen, szertelen, olykor izgága természetével és kényes nemtörődömségével végül kivívja az állatok ellenszenvét és haragját. Eleinte elfordulnak tőle, később csúfoló megjegyzéseket tesznek a külsejére, mozgására, nevére, hangjára, kiközösítik és elüldözik az udvarból. Porcukor bánatosan távozik, az udvarból. Útja során találkozik a békákkal, később pedig mókusok ugrálják körbe. Pillanatnyi kapcsolódásuk során megtapasztalja, milyen másoknak segíteni, milyen osztozkodni. Porcukor napja felismerésekkel, élményekkel, jó kedvvel zárul. Mikor azonban leszáll az este, a kiscica magára marad. Mindenki eltűnik, az erdő rideg és ijesztő lesz. Főhősünk szembesül a magárahagyottság, a magány, az egyedüllét és a félelem érzéseivel. Eszébe jut a biztonságos udvar, a gazdi simogató keze, a tyúkanyó puha fészke és hazavágyódik. Másnap úgy határoz, hogy hazamegy. Az udvarba nem mer bemenni, a háztól nem messze vágyakozva nézi, ahogy a kiscsibék játszanak, mikor egyikük lába beszorul a deszkakerítés két léce közé. A kakas végül Porcukor segítségével, közös erővel tudja kiszabadítani tyúkanyó kicsinyét, és az önzetlen segítséggel megtörténik Porcukor el- és befogadása.
A mesejáték a szöveg és a tánc ötvözetében érzelmekre ható, fejlesztő erejű állatmese, mely a megértés, fejlődés és a kölcsönös elfogadás, elismerés szemléletét szeretne átadni a gyermekek számára. A téma célja és üzenete a gyermekkori kapcsolódások nehézségének oldása a kirekesztettség, magány felismertetésével és az egymás kölcsönös elfogadásában rejlő megoldás lehetőségének bemutatása.
Az előadás hossza: 50 perc szünet nélkül
Író: Lovász Hajnalka
Zeneszerző: Urbán Kristóf
Koreográfus: Sándor Timea
Jelmez: Kis Judit
Porcukor, a fekete cica: Sebestyén Tímea
Gyöngyike, a tyúk: Vincze Renáta
Amálka, a kacsalány: Hargitai Anikó
Kakas koma:
Tüskés, a sün: Vincze Renáta
Mesélő: Pap Katalin
Közreműködnek a Spirit Dance Gyermek Táncszínház növendékei.