10.00 FERENCVÁROSI ÁDÁM JENŐ ZENEISKOLA
10.30 DANNY ZENÉL
11.00 ZABSZALMA EGYÜTTES
12.30 USNK
13.00 DÉSI CSOPORTBEMUTATÓK
14.30 NEMÉNYI ZOLTÁN DAVE
15.30 MYDROS
17.30 JERRY LEE'S ROCK&ROLL SERVICE
20.00 INTIM TORNA ILLEGÁL
További programok:
civil szervezetek programjai, csillámtetkó, egyházak bemutatkozása, egészségügyi szűrések 10.00-12.00 óra között, kézműveskedés, kézműves kisvásár, kisállat-simogató, kisvonat, kreatív- és sportjátékok, pónilovaglás, ugrálóvár
Szeptember 11-től indulnak dráma- és alkotószakköreink a Dési Huber István Művelődési Házban.
16.30-tól 18.00-ig a 7-12 éves korosztályt várjuk, 18.30-tól 20.00-ig pedig a 12-15 éveseket.
A foglalkozások során művészetpedagógiai módszerekkel dolgozunk. A drámapedagógia módszerének használatával célunk teret adni gyerekek személyiségének kibontakozására, együtt gondolkodásra és az önfeledt játékra. A képességfejlesztő drámajátékok segítenek magabiztosabbnak lenni, fejlesztik a beszédkészséget, az együttműködési, koncentrációs, empatikus készségeket, a kreativitást, stb. Foglalkozunk komplex tanítási drámával, ahol egy képzeletbeli világot felépítve szereplőként bevonódva játszunk. A gyerekek alakíthatják a történéseket és próbálhatják magukat különböző élethelyzetekben. Árnyszínházzal, papírszínházzal, bábokkal hozunk létre jeleneteket és mesélünk. Az alkotások elkészítésénél törekszünk a minél többféle alapanyag és technika alkalmazására, mint a festés, kollázstechnika, papírmerítés, szobrászat, termések és természetes alapanyagok felhasználása, agyag vagy levegőre száradó gyurma használata. Egyaránt alkotunk síkban és térben. A nagyobb egységek elején bemutatóval készülünk a kortárs művészet területéről, ahol lehetőség szerint, magyar művészek munkáival ismerkedünk.
Foglalkozás időtartama a 7-12 éves korosztály számára:
Heti egy alkalom szerdánként 16:30-tól 18:00-ig
Első foglalkozás: szeptember 11.
Foglalkozás időtartama a 12-15 éves korosztály számára:
Heti egy alkalom szerdánként 18:30-tól 20.00-ig
Első foglalkozás: szeptember 11.
A foglalkozások ára: 3 500 Ft/fő
A felszerelésről:
A szükséges alapanyagokat, eszközöket és kellékeket minden esetben biztosítjuk a gyerekek számára. Kérjük, amennyiben felkeltette érdeklődésüket a foglalkozásunk, kérjük szeptember 2-ig jelezzék részvételi szándékukat. A szakkörre a tanév során folyamatos becsatlakozást biztosítunk.
Kérjük, amennyiben felkeltette érdeklődését a foglalkozásunk, szeptember 2-ig jelezze részvételi szándékát. A szakkörre a tanév során folyamatos becsatlakozást biztosítunk.
Szeretettel várjuk a gyerekeket!
„VILÁGOK TALÁLKOZÁSA”
Bakos Veronika paverpol alkotásai és Bakos Péter fotói
Megtekinthető: 2024. szeptember 11-ig.
A József Attila-lakótelepről elszármazott testvérpár kiállítása.
GYURMIZÓ
0,5-3 ÉV
KEZDÉS: 2024. SZEPTEMBER 16., HÉTFŐ 10.00
Baba-mama kézműves foglalkozás 10 alkalommal
Regisztrációhoz kötött inygenes program.
ÉNEKVARÁZS
MINDEN HÉTFŐN 15.00
Várjuk mindazokat, akik szeretnek énekelni. Kottaolvasás nem feltétel, korhatár nincs.
13.00 Közösségi főzés
14.00 Gyermek játszó
15.00 Horváth Gyula és a Ferencvárosi Polgárok Népi Zenekara
16.00 Operett kettecskén
17.00 Balog Kitti & The Stars
18.00 Utcabál az Ildi Riderrel
Minden program ingyenes!
A Ferencvárosi Önkormányzat támogatásával idén is folytatódik a tanoda-program, amelynek keretében ferencvárosi (elsősorban József Attila lakótelepi, illetve az Aszódi úti telepen lakó, illetve a kerületben tanuló) rászoruló diákok tanulását segítjük.
A jelenleg a Dési Művelődési Házban zajló egyéni foglalkozásokon általános- és középiskolai felzárkóztatás folyik. Támogatottjaink között van esti képzésben érettségire készülő, korábbi hajléktalan sorsán mára sikerrel fordító felnőtt; Kárpátaljáról az ukrajnai háború okán menekült család iskoláskorú tagja, aki egy budapesti gimnáziumba csöppenve próbál lépést tartani a számára teljesen idegen tananyagokkal; nehéz anyagi helyzetben lévő, de tanulni vágyó, felvételire készülő általános iskolás, gimnazista, és tanulási nehézségekkel küzdő, szociálisan szintén rászoruló kisiskolás is.
A Tanoda-program eredetileg az Aszódi-telep Kultúrosztag közösségi terében indult, harmadik éve pedig a Dési Művház a befogadó intézményünk. A lehetőség szuper, korrepetált diáknak és az őket oktató fiatal tanár-palántáknak egyaránt - köszönet az önkormányzatnak, hogy idén is folytathatjuk!
PÁRHUZAM
MAGYAR FELVÉTELI ÉS ÉRETTSÉGI ELŐKÉSZÍTŐ
KEZDÉS: 2024. SZEPTEMBER 27., PÉNTEK 14.30
HATODIKOS A GYERMEKED?
Érdemes időben elkezdeni a felkészülést a felvételire!
Alapozó felvételi felkészítő tanfolyam indul 7. osztályosoknak.
Ideje: péntek 14.30-15.30 (kezdés: 2024. szeptember 27.)
A tanfolyamon átismételjük a korábbi évek azon témaköreit, amik előfordulhatnak a felvételin. Begyakoroljuk a típusfeladatokat, játékosan készülünk a központi magyar nyelv és irodalom felvételire.
Egy anyuka tanácsai, akinek idén felvételizett a gyermeke:
„Hetedik osztálytól érdemes a mindennapi tananyag mellett a felvételi feladat típusokra ráhangolódni és egyre inkább megismerni, megbarátkozni velük és fokozatosan elmélyedni bennük.”
(Vadinszki-Bodor Bettina)
Helyszín:
Dési Huber István Művelődési Ház
1098 Budapest, Toronyház utca 17./B
A tanfolyamon a korábbi felvételi teszteket fogjuk kitölteni, mert ezzel lehet a leghatékonyabban készülni a vizsgára. Begyakoroljuk a tematikus feladatokat. Megbeszéljük a hiányosságokat. Megtanuljuk beosztani az időt. Felkészülünk lelkileg a vizsgára. A kurzus alatt nem csak a tanulásban támogatom a gyermekeket, hanem mentális megerősítést is kapnak, hogy ne stresszel, félelemmel tekintsenek a felvételire, hanem kihívásként gondoljanak rá.
Szeretettel várom tanfolyamunkra a felvételizni készülő diákokat!
Alkalmak száma: kb. 13 alkalom
Időpont: péntek 15.30-16.30 (60 perc)
Első alkalom: 2024. szeptember 27., péntek
Tanfolyam díja: 3 000 Ft/fő/alkalom
A csoport létszáma maximum10 fő!
Vezeti: Zsolnai Éva mesterdiplomával rendelkező pedagógus
Helyszín:
Dési Huber István Művelődési Ház
1098 Budapest, Toronyház utca 17./B
A Dési Huber István Művelődési Ház 1966-ban nyitotta meg először kapuit a József Attila lakótelepen. Működése 1989-ig megszakításmentes volt. A rendszerváltozás évében a kerület kulturális intézményrendszerében történt átalakulások miatt a művelődési ház bezárt, így 11 évig közművelődési intézmény nélkül maradt a lakótelep.
2000. április 11-én a Költészet Napján egy mind esztétikaliag, mind tartalmilag megújult "Désit" vehettek birtokba a látogatók. A művelődési ház, mint a Ferencvárosi Művelődési Központ és Intézményei tagintézménye folytatta működését.
A megújult programkínálattal igyekszünk megfelelni a kor elvárásainak, szeretnénk szerves részévé válni a József Attila lakótelep mindennapjainak úgy, hogy megtartjuk a hagyományokat és új szokásokat teremtünk. Újraindulása óta a Dési ismét a lakótelep kulturális életének a központja lett, visszatértek a régi látogatók és új rétegeket is meg tudunk szólítani.
Igyekszünk minden korosztály számára tartalmas szórakozást, kikapcsolódást és művelődési lehetőséget teremteni. Személyi és infrastrukturális adottságainkhoz mérten támogatjuk, segítjük a közösségi kezdeményezéseket, befogadunk amatőr művészeti csoportokat, de lehetőség van különböző méretű termeinket akár egy órára is bérbe venni, legyen az születésnapi zsúr, vagy éppen lakógyűlés.
Célunk egy olyan közösségi színtér teremtése a Toronyház utcában, ahol minden korosztály talál magának való programot, ahová szívesen betérnek akár csak beszélgetni, találkozni egymással. Szeretettel várunk mindenkit aki a meglévő lehetőségeket szeretné kihasználni valamint nyitottan fogadjuk az észrevételeket, ötleteket. Alakítsuk együtt a József Attila-lakótelep közösségi művelődését, találkozzunk a Désiben!