Megfelelő számú jelentkező esetén indul! Már lehet jelentkezni!
MESEÓRA
ERDEI TÖRTÉNET
ZENÉS BÁBJÁTÉK A FABULA BÁBSZÍNHÁZ ELŐADÁSÁBAN
2024. OKTÓBER 15., KEDD 18.00
A mese mindkét története az erdőben játszódik. Az előadás első felében két nyuszival ismerkedhetünk meg, akik Nyuszi kapitányhoz szeretnének hasonlítani, s mindent elkövetnek, hogy segítsenek a bajba jutott kislányon, aki elvesztette erdész apukájának „zenélő szerkezetét”. Találkoznak Brekegivel, a békával, Varjú bácsival és a Vadmacskával is, aki első pillanatban, úgy tűnik, akadályozza őket tervük végrehajtásában, de a végén mégis minden jóra fordul.
A második meséből kiderül, Maki majom miért nem megy iskolába.
A gyermekeket is megmozgató, kedves bábelőadás sikerét a remek bábokon túl, a könnyen tanulható és énekelhető Nyuszi kapitány című gyermekdal is alapvetően meghatározza.
A zenés színpadi előadás mintegy Szent István-i látomásként nyújt betekintést a magyarság ezredéves történelmébe, sorsfordulóiba – a kezdetektől napjainkig – korabeli írásokkal, mondákkal, énekekkel üzenve a mai magyaroknak.
Belépő:
1 500 Ft – felnőtt
500 Ft – nyugdíjas, diák
Jegyváltás:
elővételben a Dési Művelődési Ház nyitvatartási idejében, vagy az előadás előtt a helyszínen
Az Erdei kalandok tábor nem csupán egy szórakoztató kaland a gyerekek számára, hanem egy olyan tábor, ahol az élmények által szereznek ismereteket, felfedezhetik a természet csodáit és megtapasztalhatják a csapatmunkát, az együttműködést és az önállóságot is. Az erdőben töltött idő lehetőséget ad arra, hogy a gyerekek közelebb kerüljenek a természethez, megismerjék annak csodáit és tiszteletben tartsák az élővilágot. A játékokba, kalandokba épített szenzomotoros fejlesztés pedig csak az okosító ráadás.
Hogy mi lesz a program?
Hétfő
Kalandozás a Kiserdőben, majd délután az élmények feldolgozása alkotással. Ebéd a Pöttyös kifőzdében.
Kedd
Nyomozós kaland Kamaraerdőn. Ebédünk hideg úti csomag lesz. Kamaraerdőre metróval és villamossal fogunk eljutni.
Szerda
Játék a Kiserdőben, majd délután az élmények feldolgozása alkotással. Ebéd a Pöttyös kifőzdében.
3 napig az erdei élményeké a főszerep. Játékos kihívásokba ültetjük a fejlesztő feladatokat, nyomozunk, tájékozódunk, mérünk, nyomot olvasunk, kalandozunk az erdőben. Az erdőjárás közben az erdő lakóinak kalandjaiba is belecsöppenünk. Rejtélyeket fejtünk meg, manóházat építünk; erdei kincseket gyűjtünk.
Részvételi díj: 33 000 Ft
Testvérkedvezmény:
Egy gyermek esetén 5%, két gyermek esetén 10%, három gyermek esetén 15%, négy gyermek esetén 20% kedvezmény a részvételi díjból.
Korosztály 6-10 éves korig
A részvételi díj tartalmazza az erdei kirándulás során hideg úti csomagot, vagy az egyszeri meleg étkezést.
A Ferencvárosi Önkormányzat támogatásával idén is folytatódik a tanoda-program, amelynek keretében ferencvárosi (elsősorban József Attila lakótelepi, illetve az Aszódi úti telepen lakó, illetve a kerületben tanuló) rászoruló diákok tanulását segítjük.
A jelenleg a Dési Művelődési Házban zajló egyéni foglalkozásokon általános- és középiskolai felzárkóztatás folyik. Támogatottjaink között van esti képzésben érettségire készülő, korábbi hajléktalan sorsán mára sikerrel fordító felnőtt; Kárpátaljáról az ukrajnai háború okán menekült család iskoláskorú tagja, aki egy budapesti gimnáziumba csöppenve próbál lépést tartani a számára teljesen idegen tananyagokkal; nehéz anyagi helyzetben lévő, de tanulni vágyó, felvételire készülő általános iskolás, gimnazista, és tanulási nehézségekkel küzdő, szociálisan szintén rászoruló kisiskolás is.
A Tanoda-program eredetileg az Aszódi-telep Kultúrosztag közösségi terében indult, harmadik éve pedig a Dési Művház a befogadó intézményünk. A lehetőség szuper, korrepetált diáknak és az őket oktató fiatal tanár-palántáknak egyaránt - köszönet az önkormányzatnak, hogy idén is folytathatjuk!
KREATÍV MŰHELY
MINDEN HÓNAP ELSŐ KEDD 10.00
Varrunk, rajzolunk, újrahasznosítunk, dekorálunk. Tippek, trükkök, technikák kezdőknek is.
A Dési Huber István Művelődési Ház 1966-ban nyitotta meg először kapuit a József Attila lakótelepen. Működése 1989-ig megszakításmentes volt. A rendszerváltozás évében a kerület kulturális intézményrendszerében történt átalakulások miatt a művelődési ház bezárt, így 11 évig közművelődési intézmény nélkül maradt a lakótelep.
2000. április 11-én a Költészet Napján egy mind esztétikaliag, mind tartalmilag megújult "Désit" vehettek birtokba a látogatók. A művelődési ház, mint a Ferencvárosi Művelődési Központ és Intézményei tagintézménye folytatta működését.
A megújult programkínálattal igyekszünk megfelelni a kor elvárásainak, szeretnénk szerves részévé válni a József Attila lakótelep mindennapjainak úgy, hogy megtartjuk a hagyományokat és új szokásokat teremtünk. Újraindulása óta a Dési ismét a lakótelep kulturális életének a központja lett, visszatértek a régi látogatók és új rétegeket is meg tudunk szólítani.
Igyekszünk minden korosztály számára tartalmas szórakozást, kikapcsolódást és művelődési lehetőséget teremteni. Személyi és infrastrukturális adottságainkhoz mérten támogatjuk, segítjük a közösségi kezdeményezéseket, befogadunk amatőr művészeti csoportokat, de lehetőség van különböző méretű termeinket akár egy órára is bérbe venni, legyen az születésnapi zsúr, vagy éppen lakógyűlés.
Célunk egy olyan közösségi színtér teremtése a Toronyház utcában, ahol minden korosztály talál magának való programot, ahová szívesen betérnek akár csak beszélgetni, találkozni egymással. Szeretettel várunk mindenkit aki a meglévő lehetőségeket szeretné kihasználni valamint nyitottan fogadjuk az észrevételeket, ötleteket. Alakítsuk együtt a József Attila-lakótelep közösségi művelődését, találkozzunk a Désiben!